22.9.2014

Instruktorky

Petra Holíková

Bydlím, pracuji a skautuji v Židlochovicích. Mým momentálním tématem je přírodní pedagogika, která mě provází v přírodní školce Výhonek a na schůzkách a táborech benjamínků, které vedu s manželem. Prostředí, ve kterém se realizuji, jsou vzdělávací kurzy VLK Lyra, ZČLK Zvon a ZLŠ Gong. Mám vystudovanou chemii, v současnosti se snažím se dokončit speciální pedagogiku a těším se na léto na tábořišti.

Eliška Kleinová Elza

Bydlím v Židlochovicích, kde také vedu oddíl skautek. Studuji na Masarykově univerzitě v Brně obor Všeobecná sestra, který mě ohromně baví. Dál mám ráda přírodu, bylinky, fantasy, horolezení, rukodělky a kávu.

Veronika Jurčíková

Aktuálně mě potkáte v Ostravě, skautsky však zatím stále patřím do střediska Willi Líbeznice kousek od Prahy. Vystudovala jsem etnologii a hudbu, momentálně mě zaměstnávají tři malé děti. Ráda čtu napínavé knihy, vytvářím krásné věci a nadšeně se účastním Lyry.

Eva Nehybová – Karambol

Bydlím v Prostějově a mým domovským střediskem je olomoucké středisko J. E. Kosiny. Studovala jsem nanofyziku a pracuji ve strojírenské firmě, kde jsem zodpovědná za proces kontroly pomocí proudícího vzduchu. Baví mě výroba klobouků, vaření doma či na kurzech, tvoření a má práce.

Kamila Macková

Narazit na mě můžete v Kuřimi, kde bydlím i skautuji. Kromě Lyry mě skautsky zaměstnává Kmen rodinného skautingu, jehož jsme zakládajícími členy. Jsem stavební inženýrka, teď mě ale zaměstnávají  tři malí synové. Volný čas věnuji kreativní tvorbě ze všemožných materiálů, čtení a výletování.

Berta K. Skalíková

Bydlím a pracuji v Brně, pocházím z 26. dívčího oddílu ze Starého Brna. Jako grafička pracuji pro Centrum raně středověkých studií při FF MU a také sázím časopis pro nejmenší skauty Ben, já a Mína. Baví mě kresba, fotografie, Vysočina, sázení rostlin a sázení písmen – typografie, káva a výlety. Mám ráda inspirativní setkávání a o ty na Lyře není nouze!

Anna Hrazdírová – Anda

Bydlím a pracuji v Telnici, patřím do skautského střediska Tumulus Újezd u Brna, kde vedu družinu světlušek a pomáhám skautkám. Kromě aktivního skautingu mě baví sledování divadelních her (a o přestávce jíst chlebíček), poslech hudby, procházky přírodou a koukání na hvězdy. Mezi Lyrami jsem nováček.

Dorotka Samková

Pobývám teď na vícero místech zároveň. Hodně cestuji, ale za svůj domov rodinný i skautský považuju Olomouc, kde jsem vedla oddíl světlušek. Hrozně ráda zpívám, fotím a věnuju se divadlu. Miluju oceán a hory. Minulý ročník pro mě byla Lyra nezapomenutelný zážitek. Jsem ráda, že letos mohu být Lyry součástí znovu. Těším se na vás holky!

Veronika Strmisková – Vlnka

Aktuálně bydlím v Brně kvůli práci a studiu. Skautovat jezdím do obce Mokrá-Horákov odkud původně i pocházím. Studuju navazující speciální pedagogiku a pracuju ve speciální školce. Zbytek času zabírá naše labradorka, kterou nejspíš na kurzu potkáte. Jsem čistokrevný vodnář se závislostí na dobré kávě.

Eliška Sychrová – Šídlo

Jsem Brňačka od narození, co vystudovala ekotoxikologii a pracuje na Přírodovědecké fakultě. Svoji energii a radost ráda dávám a také získávám ve skautu – teď už spíše na vzdělávacích kurzech. Hlavními tématy pro mě jsou práce s týmem (díky vedení VLK Falconeri), motivace, výchovné nástroje, zamyšlení se nad sebou samým, ale i životním prostředím a blbiny. Také bychom se mohly potkat na kurzech lanových překážek, při horolezení nebo na akcích popularizující přírodní vědy… a nebo na víně a dobrém sýru.

Miroslava Večeřová – Mirabelka

Bydlím v krásné vesničce jménem Hraběšice, v podhůří Jeseníků. Skautuji v Šumperku, kde jsem dříve vedla oddíl, nyní už jsem „jen“ hospodářka střediska i okresu Šumperk. Pracuji jako účetní v církevních organizacích (farnosti, Charita). A proto se na Lyře věnuji hospodaření. V současné době mě baví především mé tři děti, letos jsem začala včelařit, ráda čtu.

Tereza Černá

Mou hlavní skautskou náplní je vedení oddílu Ignis v Pohořelicích. Mimo to ráda pomáhám na vzdělávacích kurzech jako je Lyra a ČLK  Zvon. PracuVe volném čase vyrážím do přírody, brouzdám nohama skrz hromady listí a sněhu, koukám do oblak a opíjím se krásou kolem sebe.

___________________________________________________________

Přejít k navigační liště