31.1.2013

VLK Lyra

Vůdcovský lesní kurz Lyra je dívčí kurz pro všechny skautky starší 18 let, které chtějí složit vůdcovskou zkoušku. Je otevřen dívkám ze všech skautských organizací působících v ČR i těm, které již splněnou VZ mají a zajímá je lesní kurz.

Vůdcovský lesní kurz proběhne v termínech:

Účastnický poplatek za kurz činí 4.500,- Kč.

Přihlašování začíná 1. 11. 2023 a bude probíhat přes skautIS. O přihlášení rozhoduje pořadí přijetí přihlášek, motivační dopis a zaplacená záloha 2.000,- Kč. Pokyn k platbě dojde e-mailem.

Hlásíme, že kurz je naplněn! Nyní přijímáme pouze náhradnice.

Pro úspěšné absolvování kurzu je nezbytná aktivní účast na kurzu, realizace víkendové výpravy, odevzdání úkolů a složení vůdcovské zkoušky.

Na kurz je možné jet s dítětem po předchozí domluvě s instruktorským týmem. Prosím, počítejte s tím, že se přihlašujete na kurz, jehož součástí mohou být i malé děti.

V případě dotazů nás kontaktuj e-mailem na lyra@skaut.cz (nebo telefonicky Petru Holíkovou na č. 731 440 826).

Následující video je sice starší, ale stále aktuální.

Vůdcovský lesní kurz proběhl již pětkrát (2011, 2013, 2016, 2018 a 2022).

V roce 2011 se konal první ročník Lyry a to v krásném údolí Věžnice.

Hlavní běh ročníku 2013 probíhal v Újezdu u Rosic a zahájily jsme ho putováním údolím řeky Oslavy.

S ročníkem 2016 jsme se vrátily zpět na Věžnici a vyzkoušely si kurz ve velmi komorní atmosféře, díky které jsme mohly klást ještě větší důraz na individuální přístup.

V roce 2018 jsme po zahajovacím putování opět dorazily na naši oblíbenou Věžnici.

Ročník 2022 jsme strávili v areálu zámečku v Lesním Hluboké.

Přejít k navigační liště