9.11.2019

DLŠ Lyra

V roce 2020 začala dívčí lesní škola letním během v Písařově a pandemie nám ji natáhla až do června 2021, kdy jsme kurz ukončily v krásném údolí Věžnice. Naše hnutí je nyní o 11 lesoškolaček bohatší.

Navazujeme na tradici dívčích vůdcovských kurzů, které s radostí a skvělým ohlasem od účastnic pořádáme od roku 2011.

Společný čas v přírodě jsme věnovaly současným tématům ve světě i v Junáku :

• environmentálním otázkám
  • hledáním místa žen v Junáku a ve společnosti vůbec
  • sebepoznáváním a budování zdravého sebevědomí
  • tématu, jak prohloubit a dobře uchopit svou službu ve skautingu
  • dalšímu vzdělávání v Junáku (především metodice, myšlenkovým základům skautingu a bezpečnosti)

Dívčí skauting

Dívčí skauting je téma, kterému se tým VLK/DLŠ Lyra dlouhodobě věnuje. Snaží se přispět jak k diskuzi o tom, co dívčí skauting je, ale i k propagaci a inspiraci k činnosti v oddílech.

Na DLŠ Lyra jsme se snažili posunout tuto úroveň o něco výše a vytvořit pro oddíly metodický/inspirační materiál, jak dívčí skauting představit, jak se mu věnovat a usnadnit přístup k literatuře a jiným zdrojům, ze kterých je možné čerpat.

Lesoškolačky si mohly vybrat téma dle vlastního výběru. Některá témata jsou podobná, ale jsou uchopena z různých pohledů. Osobně nás překvapilo, že témata s historickými motivy převažovala. Domnívám se, že (nejen) pro dívky jsou důležité osobnosti, které se v těchto příbězích objevují.

Přejít k navigační liště